DTM test Kruuse 1 ks

test na plísně

skladem

Testy odesíláme po-st pokud jsou k tomu vyhovující povětrnostní podmínky. Počítejte tak s tím, že se odeslání Vaší objednávky může díky předpovědi počasí zdržet. Prodejce nenese odpovědnost za způsob skladování na výdejních místech. Vyzvedněte si svoji objednávku včas aby nedošlo ke znehodnocení testu.

DTM test je selektivní a diferenciální médium doporučené pro kultivaci a izolaci patogenních dermatofytických hub. Dermatofy obvykle produkují bílé vzdušné hyfy. Při pozitivním záchytu dermatofytů se v živném médiu posune pH a změní se barva média na červenou.

Nejčastějšími původci dermatofytů ve veterinární praxi jsou hlavně Microsporum a Trichophyton. Pokud je přítomné Microsporum nebo Trichophyton změní se barva živné půdy ze žluté na červenou.

Barva se při normální pokojové teplotě (18-20°C)mění během 2 - 12 dní.Změna barvy až po více než 12-ti dnech není relevantní. Nárůst Microspora nebo Trichophytonu může být ověřen také mikroskopicky(růst makrokonídií)

Návod k použití:

1/ Odstraňte hliníkovou fólii z DTM testu

2/ Sejměte malý, reprezentativní vzorek kůže a srsti (kožní seškrab) z poškozeného místa a vložte do DTM misky

3/ Zakryjte přiloženým plastovým víčkem misky

4/ Označte datem a číslem (identifikačními údaji) pacienta

5/ Denně hlídejte nárůst plísní nebo změnu barvy

Vyhodnocení:

Je důležité rozlišovat mezi dermatofyty a saprofyty podle těchto kritérií:

1/ Barva kolonií - dermatofyty jsou bílé. Saprofyty jsou hnědé, šedé, zelené nebo černé

2/ Změna barvy - dermatofyty způsobují změnu barvy živné půdy ze žluté načervenou před nebo během viditelného růstu plísní.
Saprofyty zpravidla vyrostou dříve než se změní barva půdy.

DTM uchovávejte v chladnu a temnu. Nemrazit.
https://www.youtube.com/watch?v=fwEtbtI9A8g

233,00 Kč